Když výrobce software neposlouchá stížnosti svých uživatelů, poradí si po svém. Nová verze UPDATE MANAGERU aneb konečně update Windows 10 pod MOU kontrolou.

(Zdroj: https://www.chip.cz/novinky/windows-update-pod-kontrolou-oblibeny-update-manager-je-k-dispozici-v-nove-verzi)
Aktualizace jsou bezpochyby důležité z hlediska bezpečnostních záplat a občas přinášejí zajímavé funkce a rozšíření, která jsou uživatelům vhod. Na druhou stranu si někdy při pohledu na vzniklé komplikace řeknete: proč.

Je mnoho důvodů, proč by se mnozí uživatelé současných Windows 10 nejraději vrátili ke starým dobrým časům Windows 7. Nakonec pořád jsou z celkového počtu uživatelské základny Windows aktivně využívány v poměru 25 až 30 %. K nejpádnějším z důvodů by jistě patřila politika aktualizací, která se uživatelům doslova vnucuje. Ke dobru Microsoftu ale musíme připsat, že vynucování aktualizací přeci jen poněkud zmírnil. Konkrétní verzi systému Windows 10 můžete nyní používat zhruba jeden a půl roku. Teprve po jejím uplynutí vás Microsoft bude tlačit do aktualizace, protože starší verzi vyprší podpora. Co by ale uživatelé jistě uvítali, je větší kontrola nad řízením aktualizací.

Bezplatný opensourcový nástroj WuMgr by v této věci mohl pomoci. Umožňuje aktualizace Windows nejen zablokovat a instalovat ručně, ale mohou být po instalaci také odebrány s uvedením systému do předchozího stavu.

WuMgr (Správce aktualizací pro Windows) 1.1
Pomocí bezplatného nástroje „Správce aktualizací pro Windows“ můžete nainstalovat aktualizace pro svůj operační systém Windows ručně a mít nad svým systémem větší kontrolu. stáhněte si

Program je přenositelný, není nutná instalace

Více zde: https://www.chip.cz/novinky/windows-update-pod-kontrolou-oblibeny-update-manager-je-k-dispozici-v-nove-verzi/

Napsat komentář