Aktivita mimo Facebook – omezte své sledování

Facebook zapracoval a přidal zajímavé nastavení, kde můžeme řídit to, co se díky funkcím Facebooku předává dlaším webům, které jeho služeb využívají.

Na adrese www.facebook.com/off_facebook_activity můžeme vidět to, co o nás Facebook zpracovává a komu tyto informace předává. Je možné i nastavit to, jak bude Facebook s našimi údaji pracovat v budoucnosti. Přesně řečeno – je možné budoucí aktivitu mimo Facebook úplně vypnout (adresa tohoto nastavení: https://www.facebook.com/off_facebook_activity/future_activity)

Jak Facebook uvádí, ztratíte tak možnost vidět na Facebooku peronalizované reklamy – tedy ty, které jsou mířeny přímo na vás.
V poslední verzi prohlížeče Mozilla Firefox přibyla funkce, která stejným způsobem blokuje sledování na za propojením s pomocí sociálních síti:

Rozšířená ochrana proti sledování automaticky ve Firefoxu během vašeho brouzdání chrání vaše soukromí. Blokuje mnoho sledovacích prvků, které vás na internetu pronásledují a shromažďují informace o vašich zvyklostech a zájmech.
I z toho důvodu je dobré používat bezpečný prohlížeč a opustit tak starý Internet Explorer.

Napsat komentář